Nadmořská výška, slunná Afrika, divoce rostoucí keř, to je Rooibos.

Rooibos
Když jsem ještě pracoval v čajovně, jednou z oblíbených objednávek čajových hostů byl nápoj Rooibos (také nazýván Red Bush, Aspalathus linearis, Africký čaj). Kde je však jeho počátek a jaká je jeho podoba dnes? Vypůjčíme si stroj času, vrátíme se tak o 300 let nazpátek a zamíříme do míst, kde se nachází dnešní Jihoafrická republika. pohoří CederbergKonkrétně do pohoří Cederberg. Místní obyvatelé (Křováci) právě objevili možnost přípravy odvaru z rostliny Čajovníkovce Kapského (Aspalathus linearis), suchomilného keře s trojčetnými listy a převážně žlutými květy (vlastně se nejedná o asijský čajovník, nicméně jak se dále v tomto článku ukáže, označení „čaj“ si vydobyl zcela oprávněně).

Rooibos (Aspalathus linearis)
Domorodci jej ve volné přírodě sklízeli za pomoci sekyrek a poté lístky vymlátili dřevěnými kladivy. Vzniklou drť nechali kvasit (fermentovat) ve velikých hromadách a nakonec sušit na slunci.
Podmanivá jemně sladká a stálá chuť si začala rychle získávat na oblibě. Dala by se přirovnat nějakému exotickému ovoci (kamarádovi připomíná nádech citrónu). Ale příjemná chuť není jediným pozitivem. Vědecká studie prokázala blahodárné účinky. Považte sami: zlepšení trávení, uklidnění při depresi a stavech úzkosti, či příznivě ovlivňuje spalování tuků v organismu, chrání zuby před zubním kazem, snižuje hladinu cukru v krvi, zmírňuje křeče a příznivě působí na játra. Aby ne. V čaji se nachází stopové prvky, malé množství teinu a flavonoidy působí coby antioxidanty (čili odstraňují volné kyslíkové radikály a slouží jako prevence proti srdečním obtížím a rakovině).
Jelikož neobsahuje kofein, je vhodný i pro děti. Proto také domorodci podávali čaj svým dětem, které měli v noci neklidný spánek.

Posuneme se v čase dále. Prvním, kdo o Rooibosu a jeho účincích napsal ve své práci, byl švédský botanik Carl Thunberg (též známý pod pseudonymem „otec jihoafrické botaniky“), jenž v roce 1772 navštívil Kapské město. S postupem času se nápoj rozšířil do celého světa a do dneška získává na oblibě.

V současnosti je rostlina sklízena a zpracována ve své podstatě stejným způsobem, ale s mnohem sofistikovanějším zařízením.

Zelený RooibosOd roku 1995 se začala připravovat i varianta se zeleným Rooibosem. Ten se vyrábí ze stejné rostliny, ale liší se ve způsobu zpracování. Úplně se vynechává proces fermentace a lístky se suší hned po rozdrcení. Díky tomu se zabrání oxidaci i znehodnocení některých aktivních látek a čaj se tak stává ještě zdravější (silnější antioxidační účinky). Výsledná chuť navodí dojem (stejně tak vizuální se světle zelenou barvou), jako byste pili zelený čaj.

A máte-li rádi spíše kávu, pak vězte, že od roku 2006 seženete na trhu i verzi tzv. Rooibos espresso, zcela bez kofeinu.

Rooibos espressoPříprava afrického čaje je velmi podobná jako u bylinných čajů. Odměříme si 1,5 lžičky na 200-250 ml vroucí vody (čili u půllitrové konvičky použijeme 3 lžičky) a necháme louhovat tak 3-5 minut (u kvalitního, čerstvého můžete vylouhovat kratší dobu až dva nálevy) v konvičce opatřené víčkem (aby nezesláblo aróma). Poté už stačí jen scedit a můžete si vychutnávat chuť i vůni exotické Afriky.

 

Zdroj:
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cajovn%C3%ADkovec
http://www.sarooibos.co.za/rooibos-history-factfile-79
http://www.rooiboscaj.cz/druhy
http://blog.bamboobubby.com.au/
http://tealchemy.ca/