Marocký čaj

Marocký čaj

Marocký čaj

Historie marockého čaje je obestřena tajemstvím a existuje hned několik teorií o jeho vzniku. Původní verze vychází z toho, že se čaj v Maroku poprvé objevil ve 12. století př. n. l. díky Féničanům, kteří se usadili na severu země (ovládli oblast, kde se nachází dnešní přístav Tanger) na více než 800 let. Podle jiné hypotézy si osadníci z Maroka, tzv. Berbeři, dovezli zelenou rostlinu, jejíž původ sahal až do daleké Asie.
Je tu ale i jiná teorie.  Ta říká, že čaj přinesli Španělé a Portugalci při pokusu o dobytí Maroka. Někteří historici si však myslí, že si marocký čaj našel zcela vlastní cestu. Především díky pirátskému řemeslu (tzv. námořnímu džihádu), jemuž se v Atlantském oceánu i ve Středozemním moři dobře dařilo.
Podle verze těchto historiků se maročtí piráti zmocnili nákladu lodi naložené čajem a ten si našel zalíbení v marocké kuchyni. Nicméně to se neshoduje s tvrzením jiných odborníků, kteří tvrdí, že se čaj do marockých kuchyní rozšířil v době rozkvětu obchodu mezi Evropou a Marokem. Upřesňují, že král Moulay Ismail obdržel darem od britské královny mnoho balení zeleného čaje poté, co Maroko propustilo vězněné Evropany. A jistě by se našly i další a další názory a teorie. Inu, bez ohledu na to, jak a kdy se v Maroku poprvé čaj objevil, je to úžasný nápoj, bez kterého by se marocká kultura neobešla. Maročané jej až s posvátnou bázní začlenili mezi své tradice. Ostatně, jeho příprava se stala uměním a vidím tu určitou podobnost s japonským čajovým rituálem. Ano, jsou to odlišné kultury a jiným způsobem pojaté přípravy, a přesto tu vnímám obdobnou souvislost – spojení čajového rituálu s tradicí a zvyky.
Když se řekne marocký čaj, symbolizuje to štědrost a pohostinnost. Pobuďte v Maroku jen pár hodin a místní se vás budou snažit pohostit čajem. Ať už na tržišti, v kamenném obchůdku, hotelu nebo v domácnosti některé marocké rodiny, pokaždé zažijete nevšední zážitek.
Marocké pití čaje neslouží jen k doplnění energie (v některých případech je to spíše malá sklenka kaše tvořená spoustou cukru a zalitá trochou čaje), má i mnohem širší význam. Je součástí společenských událostí, obřadů, které vyžadují určité prostředí a tu správnou atmosféru. K příležitosti pití čaje se zpravidla zapalují kadidla, což je původní tradice určená k pročistění vzduchu. Před chvílí jste seděli v restauraci či kavárně, teď máte pocit něčeho hlubšího, intenzivnějšího. Duchovna. Ale to není všechno. Předtím, než si vypijete svůj čaj, musíte si omýt ruce ve vodě s květy pomerančovníku. Vůně, spolu s obřadní hudbou na pozadí, dokreslí váš prožitek.

Marocký čaj

servírování Marockého čaje

A jak si čaj připravíme v našich končinách?
K přípravě se používá směs sušené marocké máty (tzv. Nana, je silnější než ta naše a říká se, že má blahodárné účinky na trávící systém) a zeleného čaje (běžně se používá Gunpowder), kterou si můžete zakoupit už připravenou, příp. si složky smícháte podle sebe. Čajovou směs zalijeme vodou o teplotě 70 až 80 °C a necháme louhovat cca 10 až 15 minut. Nálev přecedíme, osladíme cukrem, medem nebo karamelem a v kovové či keramické konvičce jej servírujeme spolu s malými skleničkami, do kterých jej můžeme nalévat z výšky, aby trochu pěnil. Na povrchu dozdobíme lístky máty. Máme prostřeno a nyní si můžeme vychutnávat vůni a doušky nezaměnitelné chuti, při nichž si budete připadat jak v nějaké orientální pohádce – třeba o Aladdinovi nebo Šeherezádě.

Zdroj: http://www.moroccoworldnews.com/2012/06/45382/moroccan-tea-a-fixture-in-every-moroccan-home-2/ a http://www.moroccoworldnews.com/2013/01/75738/moroccan-tea-a-pleasing-drink-amid-exotic-ritualized-protocol/

  • honza

    Tome, to je super článek! Nechceš o tom napsat na čes.wikipedii? Nějakou dobu tam už přispívám, psal jsem např. o marockém tažínu. O marockém čaji tam ještě nic není, říkal jsem si, že bych to napsal podle angl.wikip. sám ale koukám že ty jsi přímo odborník…jestli s tím editováním na wikip nemáš zkušenosti, já je taky neměl, ale dá se to v poho.
    mrkni na tohle, taky moc pěkný. https://en.wikipedia.org/wiki/Moroccan_mint_tea