Zelená Tuocha – košer puerh

V Českých Budějovicích se v ulici Na Mlýnské stoce nalézá výtečný čajový obchůdek, kam si chodím doplňovat své čajové zásoby. Nedávno mi paní majitelka darovala kousek koláče zelené Tuochy, kterou sama dostala darem od známého pracujícího v Izraeli. Jedná se o čínský zelený puerh, který je však připravovaný „košer“ – tedy způsobem, který umožňuje, aby tento čaj pili např. i židovští rabíni.

Byl jsem varován, že puerh je značně letitý a tvrdý (zdřevnatělý, takřka kamenný), manžel paní majitelky ho prý musel porcovat pilkou na dřevo. Jelikož jsem si chtěl čajový dárek vychutnat vícekrát, zabalil jsem Tuochu do utěrky a chopil se kladiva (viz foto). Podařilo se mi tak vyrobit dvě „čajové dávky“. Předtím jsem ale ještě prozkoumal obal čajového koláče a zbytky vylisovaných reliéfů včetně veselého čuníka. Z toho jsem vyčetl, že „zelená košer Tuocha“ pochází z roku Prasete, tedy, že čaj je asi šest let starý.

Paní majitelka mi říkala, že Tuocha je vydatná – první zalití ji prý pouze změkčí, louhování začne až po dalších nálevech. Zřejmě díky mé „práci s kladivem“ se podařilo narušit strukturu slisovaného koláče natolik, že pitelný čaj vznikl už při prvním nálevu. A nálev to byl výborný.

Následovaly další a další, každý s jiným chuťovým odstínem, až mi přišlo, že piju rozdílné čaje. Žádný z nálevů neobsahoval „trpkost“ obvyklou pro tuto čajovou sortu, nejvyváženější byly asi druhý a třetí nálev. Nevím, jak toho výrobci tohoto puerhu docílili, ale i více jak po půl dni louhování dávala „zelená košer Tuocha“ neustále kvalitní čaj. Až mi bylo skoro líto vyhazovat čajovou sedlinu – tak ji má žena alespoň zvěčnila, viz foto níže.