Puerh v mandarince

Není puerh jako puerh. Nedávno se mi dostala do šálku zajímavost v podobě puerhu v mandarince. Čaj je napěchovaný uvnitř kůry, po odejmutí svrchní části je zapotřebí trochu „dolovat“ – tedy dlabat.

Puerh jako takový mi nepřišel tolik silný a hutný, jak tomu obvykle u tohoto čaje bývá. Má žena si ho nemůže vynachválit. Zatímco běžný puerh jí připadá jako „staré vylouhované ponožky“, tento mandarinkový jí chutná – je lahodný a příjemný na chuť i vůni (mandarinkové aroma je vskutku výrazné). Takže mandarinkový puerh mohu doporučit i těm, kteří tento druh čaje běžně nepijí.

Mandarinková kůra dodává čaji zajímavý citrusový podtón a puerh pak není takřka vůbec zemitý. Použité mandarinky jsou „bio“, pěstují se bez chemického ošetření. Jak jsem zjistil, ukládání puerhu do slupek ovoce není žádnou náhodou ani dílem nějakého módního výstřelku. V Číně má tato procedura letitou tradici (kromě mandarinky se používají také např. pomelo, grap nebo pomeranč), sama mandarinková kůra pak má své místo v tradiční čínské medicíně.

Takže otevřete-li někdy mandarinku a najdete v ní puerh, můžete se těšit na zajímavé zpestření vašeho „čaj-pitného režimu“ – a to nejen o dlouhých zimních večerech nasáklých vánoční atmosférou.