Čajovna Magnolia Frenštát pod Radhoštěm

http://cajovnamagnolia.cz/

Nedávno jsme zavítali do Frenštátu pod Radhoštěm a vyhledali jsme místní čajovnu Magnolia. Čajovna se nachází v prostorách zdejšího kulturního domu, hned vedle knihovny.

Trochu práce dalo najít ten správný vchod, odměnou nám však bylo příjemné a stylově zařízené čajové prostředí. Bylo to dosti příjemné osvěžení oproti dojmu z vnějšku funkcionalistické budovy, v níž má čajové zařízení své útočiště (někteří milovníci moderní architektury však mohou zajisté takovéto neobvyklé spojení uvítat).

V čajovně se dá posedět jak na zemi na polštářcích, tak u stolku na gauči či v proutěných křesílcích. Jednotlivá „posezení“ jsou od sebe navzájem oddělena papírovými stěnami. Zdi jsou omýtnuty hřejivými barvami, zdobí je fotografie s motivy přírody a krajiny, také zajímavé ozdoby ze dřeva. V čajovně lze zakoupit taktéž pěkné přívěsky vyřezávané z různých druhů dřeva.

Co se týče čajové nabídky, čajovna Magnolie nabízí pestrou škálu čajů. Některé odrůdy – např. pueru – jsem viděl v nabídce vůbec poprvé. Bohužel ne všechny čaje měli momentálně na skladě.

Dojem kazila doba, kterou jsme museli na svůj kýžený čaj čekat. Někteří z nás nedočkavě obraceli oči k čajovému pultíku více než hodinu. Prominutím budiž, že obsluhující slečna zde byla terpve první den. I proto jsem si nakonec místo pueru dal raději černý indický Assam, na kterém – jak jsem věřil – se nedá mnoho zkazit.

Nezkušenost obsluhy se projevila jemným přelouhováním – což jsem ale vzhledem k žízni nakonec přešel špetkou husí kůže na rukou.

I přese výše zmíněné výtky mohu čajovnu Magnolii ve Frenštátě pod Radhoštěm doporučit. Její vnitřek je příjemným prostředím vhodným pro posezení s přáteli a obsluha se zajisté s přibývající zkušeností také zlepší. Takže příště si třeba dám i ten puer.