Čajírna & Kafírna U Tří lvů, České Budějovice

Čajírna & Kafírna U Tří lvů, České Budějovice

Třetí českobudějovická čajovna není tak úplně ortodoxním zařízením, kromě čajů (cca 40 druhů ze čtyř kontinentů) za příznivou cenu si zde vyberete i z mnoha druhů výborné kávy, můžete ochutnat Čokoládu mocných Aztéků nebo si dát studenou či ohřátou medovinu. Na své si zde přijdou také příznivci vodních dýmek – v tomto ohledu se čajírna chlubí nejširší nabídkou tabáků v jihočeském kraji.

Čajírna a Kafírna má letitou tradici a patří k nejstarším zařízením svého druhu v Českých Budějovicích, mezi místními pijáky čaje si našla řadu příznivců. Dříve sídlila v ulici, podle které získala svůj název – tedy v ulici U Tří lvů, potom několik let přežívala na malém dvorku za hudebním klubem Černý velbloud, aby loňského roku navázala na zašlou slávu v nových prostorách v centru města.

Dům, v němž nyní sídlí „nová“ Čajírna a Kafírna U Tří lvů, se nachází na místě městských hradeb. V přízemí naleznete čajový pultík s obsluhou a posezení u stolků se židlemi v evropském stylu. V teplejších měsících je také přístupná zahrádka s přízemním podiem pro posezení na polštářcích pod starou hradební zdí. Zvláště večer, při zapálených zahradních loučích, má zahrádka své kouzlo.

Z přízemí vede točité požární schodiště do horního patra, které je zařízeno ve „východním duchu“, o osvětlení se starají papírové lustry a závěsy s tibetskými motivy. Najdete zde tři podia – jedno velké a dvě menší, také stolek se židlemi. K dispozici je malá knihovnička, deskové hry, k čaji a kávě vám hraje příjemná hudba. Vše umocňuje výhled přes hradební zídku do městského parku, příp. z opačné strany do úzké Hradební ulice. Na stěnách visí vystavené obrazy či fotografie místních umělců, bývají tu také hudební vystoupení.

V Čajírně a Kafírně se můžete připojit na internet prostřednictvím wi-fi, jsou zde k dispozici také elektrické zásuvky – takže ideální místo (nejen) pro studenty, kteří si potřebují na chvíli vydechnout nebo v klidu pořešit domácí úkoly.