Čajovna jedna báseň, Praha

Čajovna jedna báseň

Tato pražská čajovna nacházející se Pod Nuselskými schody je čarovným místem. Když k ní přicházíte, můžete u dveří potkat kočku, která vás požádá, abyste ji vpustili dovnitř. Čajovna jedna báseň je totiž čajovnou „kočičí“. Až si budete chtít odložit čepici nebo klobouk na věšák a náhle se cosi pohne, nelekejte se – chlupatí obyvatelé jsou patrony tohoto místa, střeží jeho klid a přidávají mu na už tak kouzelné atmosféře.

V Čajovně jedna báseň mají velký výběr vysoce kvalitních čajů. Svůj šálek si můžete vychutnat buďto v místnosti hned s několika samostatnými podii, k nimž stoupají schůdky a vy si na nich budete připadat tak trochu jako na kapitánském můstku nějaké lodi, v jiné části čajovny se dá naopak posedět u stolku nebo na gauči.

Jak už jsem zmínil, v této pražské čajovně na vás čeká velmi zajímavý sortiment čajů, některé z nich jsem viděl vůbec poprvé. Jedna báseň má originálně – řekl bych „snově“ – řešený prostor. Stěny jsou malované pastelovými barvami, jeden z vchodů spojujících dvě různá oddělení je ve tvaru podkovy a vyvolává dojem hobití nory. Unikátní je také přírodně tvarovaný čajový pult. V čajovně je možné posedět v příjemné atmosféře s větší skupinou přátel, ale klidný koutek zde najdou i osamělí pijáci čaje, čtenář s knihou či zamilované páry.

Nedivím se, že Čajovna Jedna báseň žije bohatým kulturním životem, toto místo k něčemu takovému přímo vybízí. Odehrává se tu řada zajímavých přednášek a koncertů.

Pokud sem zavítáte, nezapomeňte vzít něco na zub pro zdejší kočičí strážce, třeba se k vám přitulí a nechají se od vás pohladit…