Čajovny už nelákají tolik jak minulosti

Tak tímto titulkem se honosil rozsáhlý článek v páteční příloze Hospodářských novin. V článku se psalo o čajovnách, trendech, celkově článek vyzněl v duchu, lidé se naučili pít čaj a i kvalitnější popíjejí raději doma. Nicméně čajová kultura nijak u nás netrpí, ale přeci jen v čajovně už není hlava na hlavě jak tomu bylo v devadesátých letech.
Jak tomu doopravdy je, se můžeme jen dohadovat, protože asi si nikdo neudělal průzkum celého trhu, čajoven stále přibývá. Já osobně si myslím, že lidí trochu ubylo, ale je to dáno posunutím české populace, ať už finančně, tak nároky na kvalitnější služby a zboží. Zrovna hlavní model největší sítě čajoven – Dobrých čajoven – je zářnou ukázkou toho, jak stojí na své filozofii, kdy chce nabídnout z každého kousku světa nějaký čaj a nabízí jej nadprůměrné kvality. Ale pokud chcete něco opravdu lepšího, tak to v Dobré čajovně nenaleznete. Takže ona ve svém okolí vychovává čajové štamgasty, ale ti, jak objeví vyšší kvalitu ve své oblíbené sortě a mají na to, začnou hledat něco jiného. Abych nepsal jen tak všeobecně, zkrátka, chybí mi u nich archivní Puerhy, nějaký kvalitnější Darjeeling či oloong, japonský čaj, který by byl kvalitnější a mohl bych si ho v čajovně dát a nemusel si ho dělat doma.Tak tomu je u většiny čajoven. Jsou i vyjímky a myslím že ty lákají stále více zákazníků, kteří jsou ochotní do čajovny přijet za kvalitnějším čajem i z větší dálky. Ale většina čajoven svou nabídkou nijak nevybočují z průměru, který je nabízen všude. Chápu, že kvalitní dražší čaj ocení jen opravdu malé procento návštěvníků, ale když není v nabídce, tak ani nejde zjístit, zdali by se počet lidí kteří, zvolí k pití něco kvalitnějšího, zvedl. Myslím si, že další fatkory, které snižují návštěvnost, jsou v některých čajovnách nemožností posedět v pohodlné židli za klasickým stilem. Většina nabízí místo na podlaze nebo na pohovkách, ale pro starší lidi nebo nějaké obchodní jednání toto není ideální. A v neposlední řadě čajovnám přibyla konkurence v podobě kaváren, ale i jiných restaurací. Mnohé jsou nekuřácké, což je u mnoha lidí také důvod, proč chodili raději do čajovny než do zakouřené restaurace.

Ale jinak si nemyslím že by zájem lidí o čajovny upadal. Co myslíte Vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Čajovny, Nezařazené, O čajovnách a jeho autorem je Turek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Turek se představuje

Něco málo o mě a čaji Ahoj jmenuji se Kamil Staš a mám rád dobré čaje. Více o mých mimo čajových aktivitách se můžete dočíst na mém blogu. Kde jsem v minulosti psal hodně i čaji, ale psaní o čaji přesouvám nově zde. O čaji nepíši jen na blogu, ale mám skromný průvodce po čajovnách, který má za úkol přinášet tipy na dobré čajovny po celé republice. Více se o něm rozepíši určitě v budoucnosti. Ale zpět k dobrému čaji. Ono dobrý zrovna u něčeho jako je čaj je těžké hodnotit. Protože je to míra těžko porovnatelná, dobrý může být sáčkový Dilmah čaj v porovnáni s Pigi čajem. Špatný může být top sorta u nás v čechách proti kvalitní sortě v Asii. Já mám rád zkrátka čaj který má dobrý chuťový výkon v porovnáni k ceně. Ráno k snídani si klidně udělám ranní čaj s citrónem. Později si rád vychutnám nějaký kvalitnější sypaný. V čajovně pokud mají něco kvalitnějšího tak rád sáhnu po tom. Pochutnám si na jakýkoliv čaji, ať už je černý, zelený, oolong, bílý, červený. Nejraději ovšem popíjím Darjeeling.