Kde zajít do čajovny?

Čajovny většinou nejsou podniky, kterých by bylo ve městě několik a jež by lákaly k návštěvě všudepřítomnou reklamou. Spíše se skromně krčí na nějakém krásném zapadlém místě. Takže pokud dobře neznáte město, ve kterém se právě nacházíte, a máte chuť na dobrý čaj, tak se vám zajisté hodí průvodci po čajovnách nebo katalog těchto zařízení. Na českém internetu vím o třech takových a rád bych Vám je zde představil.

Začnu odkazem www.teaculture.cz. Tento poměrně nový seznam se snaží přinést co nejkompletnější výpis čajoven v České republice a na Slovensku. Na hlavní stránce zjístíte otevírací dobu čajovny, zdali se v ní můžete připojit na Wi-fi a u některých jsou také fotografie, takže si můžete udělat představu o tom, jak to uvnitř čajovny vypadá. Všechny čajovny na seznamu lze okomentovat, příp. navštívit jejich domovskou stránku. Osobně jsem tento seznam použil několikrát, když jsem potřeboval zjístit otevírací dobu.

Další seznam čajoven, tentokráte těch pražských, naleznete na stránkách http://cajovny.gpage.cz. Čajovny v Praze mapují Prahu mnohem více podrobněji než Teaculture, u jednotlivých čajoven je i více informací a fotografií a je znát, že majitel stránku buduje z lásky k těmto podnikům. U většiny čajoven naleznete i informace, jak se k nim dostanete pomocí MHD.

Pokud jste mobilní a chcete zažít opravdu krásnou atmosféru, pochutnat si na dobrém čaji, tak vás zvu k nahlédnutí do mého Průvodce po čajovnách http://cajovny.mojeokoli.cz/. Není to úplný seznam čajoven, ani se o to nikdy nebudu snažit. Mým cílem je spíše přinést tipy na opravdu krásné čajové domy, které jsem navštívil, a podělit se o ně s Vámi.

Pokud víte o dalším katalogu čajoven nebo průvodci, který stojí za přidání do tohoto seznamu, napište mi. Buď přes kontakt v kontaktech, nebo do diskuze pod tímto článkem. Budu jen rád za další stránky, které bych tu mohl zveřejnit, ať je seznam kompletní.

Samozřejmě uvítám jakýkoliv komentář.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čajovny, Nezařazené, O čajovnách a jeho autorem je Turek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Turek se představuje

Něco málo o mě a čaji Ahoj jmenuji se Kamil Staš a mám rád dobré čaje. Více o mých mimo čajových aktivitách se můžete dočíst na mém blogu. Kde jsem v minulosti psal hodně i čaji, ale psaní o čaji přesouvám nově zde. O čaji nepíši jen na blogu, ale mám skromný průvodce po čajovnách, který má za úkol přinášet tipy na dobré čajovny po celé republice. Více se o něm rozepíši určitě v budoucnosti. Ale zpět k dobrému čaji. Ono dobrý zrovna u něčeho jako je čaj je těžké hodnotit. Protože je to míra těžko porovnatelná, dobrý může být sáčkový Dilmah čaj v porovnáni s Pigi čajem. Špatný může být top sorta u nás v čechách proti kvalitní sortě v Asii. Já mám rád zkrátka čaj který má dobrý chuťový výkon v porovnáni k ceně. Ráno k snídani si klidně udělám ranní čaj s citrónem. Později si rád vychutnám nějaký kvalitnější sypaný. V čajovně pokud mají něco kvalitnějšího tak rád sáhnu po tom. Pochutnám si na jakýkoliv čaji, ať už je černý, zelený, oolong, bílý, červený. Nejraději ovšem popíjím Darjeeling.
  • (Ne)čajovnice

    Ač se rozhodně nejedná o nějak ucelený seznam čajoven, spíš jen o skromné webové stránky, na kterých čerstvě píši o čajovnách, které jsme navštívili, mohu nabídnout stránky http://www.necajovnicitartaruga.webnode.cz. Případně děkuji za návštěvu i zanecháni komentáře :)

  • http://cajovny.gpage.cz Gizmo – Čajovny v Praze

    Děkuji za zmínku :) Doplním jen, že udržovat databázi pražských čajoven aktuální není jednoduché, a proto uvítám jakékoli doplnění nepřesných nebo chybných údajů, podněty jsou vítány na cajovny@gpage.cz. Ještě jednou děkuji :)