Zázvorový čaj

Zázvor pochází z jihovýchodní Asie. Zázvor užívali již před 5000 léty Indové a Číňané coby lék na mnoho nemocí. V Římě byl užívan i ke směně za jíné věci, zázvor coby koření byl totiž dosti drahý. Pěstuje se v tropických oblastech a nejlepší je z Jamajky. U nás se kromě botanických zahrad nepěstuje.

Jak připravit zázvorový čaj?
Kupte si čerstvý zázvor, při nákupu vyberte pevný kořen, nesvraštělý, měkkému nebo svraštitému se raději vyhněte. Nejvíce používané jsou dva postupy. Při prvním nakrájíte zázvor na tenké kolečka a zalejete horkou vodou. Kolik jich bude si musíte odzkoušet, protože na zázvor si musíte navyknout, ale z počátku se doporučuje 8-10 tenkých plátků. Určitě si časem zvyknete na chuť tohoto koření a kolečka začnete přidávat. Druhá varianta je, že oškrábete asi 2 cm zázvoru a ten nastrouháte na struhadle na brambory. Ten potom taky zalejete. Po louhovaní 10 -15 minut čaj v obou případech sceďte.

Do zázvorového čaje můžete přidat dle chuti třeba citrón, pomeranč, med, skořici, hřebíček, alkohol, kardamon.

Někde se dočtete, že je dobré zázvor povařit, ale tímto postupem příjdete o určité žádané prvky, které v zázvorovém čaji jsou.

 Účinky zázvoru
Zázvor má hřejivé účinky, urychluje metabolismus, podporuje trávení, je vhodný proti pálení žáhy, proti bolestem hlavy, zlepšuje krevní oběh, preventivně pomáhá proti nachlazení a chřipce a tlumí jejich průběh.

Vedlejší účinky zázvoru
O zázvoru není známo že by měl vedlejší účinky. Nicméně při peptickém vředu, colitidě a v těhotenství by jste měli zázvor omezit nebo vynechat. Čaj neobsahuje kofein, ale po jeho užití může u někoho pálení v krku mít za následek horší usínaní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Čaje, Čaje - nečaje, Nezařazené a jeho autorem je Turek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Turek se představuje

Něco málo o mě a čaji Ahoj jmenuji se Kamil Staš a mám rád dobré čaje. Více o mých mimo čajových aktivitách se můžete dočíst na mém blogu. Kde jsem v minulosti psal hodně i čaji, ale psaní o čaji přesouvám nově zde. O čaji nepíši jen na blogu, ale mám skromný průvodce po čajovnách, který má za úkol přinášet tipy na dobré čajovny po celé republice. Více se o něm rozepíši určitě v budoucnosti. Ale zpět k dobrému čaji. Ono dobrý zrovna u něčeho jako je čaj je těžké hodnotit. Protože je to míra těžko porovnatelná, dobrý může být sáčkový Dilmah čaj v porovnáni s Pigi čajem. Špatný může být top sorta u nás v čechách proti kvalitní sortě v Asii. Já mám rád zkrátka čaj který má dobrý chuťový výkon v porovnáni k ceně. Ráno k snídani si klidně udělám ranní čaj s citrónem. Později si rád vychutnám nějaký kvalitnější sypaný. V čajovně pokud mají něco kvalitnějšího tak rád sáhnu po tom. Pochutnám si na jakýkoliv čaji, ať už je černý, zelený, oolong, bílý, červený. Nejraději ovšem popíjím Darjeeling.